Nasz Zespół

Klaudia Jarecka-Świeca

- gdynianka, pedagog, streetworkerka, testerka. Prezeska Fundacji Miejsce Tworzenia. Fundacja aktywnie działa od 2017 roku. W jej ramach zrealizowała projekty: "Tworzę Zaspę"-Klub Osiedlowy, "Energiczny Klub Rodzica", "Ornamenty Obecności"- murale społeczne, "Rozwój Miejsc Tworzenia, w każdym momencie istnienia!", "Zajęcia interdyscyplinarne". Realizuje projekty partycypacyjne "Miejsce tworzenia jest tam, gdzie mieszkasz". Istotnym założeniem tych działań jest zwiększenie poczucia sprawczości i wzięcie odpowiedzialności za wspólne podwórko. W 2019 roku członkini Zespołu Tematycznego Urban Labu. Jest członkinią Stowarzyszenia Halo Kultura, w jej ramach powstała - Otwarta Pracownia "Ślad". Entuzjastka zrównoważonego życia. Mama dwóch córek – 8-letniej Alicji i 6 letniej Mai.

Magdalena Błeńska

– przyrodniczka (z wykształcenia biolożka morza, UG), menedżerka, twórczyni fundacji WspólDzielnia, gdzie z pasją działa na rzecz rozwijania wspólnot lokalnych w gdyńskich dzielnicach; członkini Rady ds. Rodziny i Dziecka przy Prezydencie Miasta Gdyni, autorka i koordynatorka projektów społecznych i kulturowych (m.in. Klub Rodzica RAZEM na Działkach Leśnych, Akademia Emocji, MOCne Dziewczyny, Edukacja bez przymusu), członkini stowarzyszenia halo kultura, gdzie współtworzy Otwarta Pracownia "Ślad". W 2020 roku ukończyła kurs u Arno Sterna, zdobywając wiedzę i uprawnienia do prowadzenia pracowni malarskiej wzorowanej na paryski Malort. Bliska jest jej pedagogika Jespera Juula i traktowanie dziecka jako kompetentnego człowieka. Fascynuje się alternatywnymi metodami edukacji. Prywatnie spełniona żona i mama trzech córek (Oli, Marty i Agnieszki), entuzjastka edukacji domowej, której doświadcza już trzeci rok.

Joanna Mikołajczyk

Arteterapeutka działająca metodą choreoterapii. Jej pasją jest taniec za którym podąża od najmłodszych lat. Poprzez różne formy tańca: Balet, Kontakt Improwizację, Butoh, Tai Chi, 5 rytmów, Tańce w kręgu, ruch Gaga, taniec współczesny, taniec intuicyjny, Labanowską Analizę Ruchu dotarła do tradycyjnych tańców afrykańskich, z których energię i inspiracje czerpie od ponad 10 lat ucząc się u źródeł w Afryce Zachodniej (Gwinea, Gambia, Ghana, Senegal). Jako arteterapeutka wykorzystuje tradycyjne tańce afrykańskie w choreoterapii. Nieustannie kształci się z zakresu choreoterapii oraz psychologii procesu w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z arteterapii z elementami terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kurs terapii tańcem i ruchem Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie oraz Kurs Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała w Niemczech u Detlefa Kapperta oraz liczne kursy i warsztaty z choreoterapii i pracy z ciałem. Prowadziła również przez pół roku zajęcia z ruchu z osobami chorymi psychicznie na oddziale otwartym i zamkniętym w Tworkowskim Szpitalu Psychiatrycznym pod Warszawą pod okiem dr Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty z zastosowaniem elementów tańców afrykańskich.

 

Barbara Stelmachowska

Finalistka międzynarodowego konkursu makeme! 2015, Young Design oraz Electrolux Design Lab. Laureatka konkursu Haier Design Prize by IF. W swoich projektach porusza zagadnienia związane z przestrzenią miejską, problemami społecznymi oraz projektowaniem zrównoważonym. W ostatnich realizacjach skupia się na rzemiośle, akcentując pracę ludzkich rąk jako niemierzalną wartość.