0001

Fundacja Miejsce Tworzenia

Fundacja Miejsce Tworzenia prowadzi pracownie dla osób chcących wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju.

Tworząc Miejsca wzrostu i współpracy.

Priorytetem organizacji jest zadbanie o to, aby każdy miał swoje Miejsce Tworzenia i realizował w pełni swój potencjał. Organizacja działa na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy, m.in. na rzecz osób niepełnosprawnych. Wpiera dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy.

Istotne są dla nas działania partycypacyjne w latach 2018-2021 realizowaliśmy projekty "Miejsce tworzenia jest tam, gdzie mieszkasz" obejmujący gdyńskie dzielnice w trakcie rewitalizacji. W latach 2017-2021 organizacja prowadziła choreoterapię i zajęcia interdyscyplinarne dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Fundacja realizuje swoje założenia poprzez warsztaty, streetworking i partycypację, kluby osiedlowe oraz rodzica *Tworzę Zaspę(2017r.). Fundacja działa głównie na terenie Gdyni i Gdańska.

Do tej pory fundacja współpracowała m.in. z: Fundacją Sprawni Inaczej w Gdańsku, Fundacją Utrica Dzieciom, Fundacją Zmian Społecznych "Kreatywni", Muzeum Emigracji w Gdyni, Laboratorium Innowacji Społecznych, Szpital w Tworkach.